نورپردازی سقف سالن بهتر است چگونه باشد؟

 نورپردازی-سقف-سالن بهتر-است-چگونه-باشد؟

 نورپردازی سقف سالن بهتر است چگونه باشد؟

آیا نورپردازی سقف سالن بر زیبایی محیط تأثیر دارد؟ به نظر شما چه نکاتی می‌تواند به بهتر شدن نورپردازی در سالن کمک کند؟ همان طور که می‌دانید، بیشترین امور روزمره ما در اتاق‌های نشیمن انجام می‌گیرد و خانواده‌ها در این قسمت از خانه دور هم جمع می‌شوند و به استراحت، مطالعه و تماشای تلویزیون می‌پردازند. از آن جایی که این فضا از خانه کاربرد بسیاری دارد باید نورپردازی بسیار خوبی هم داشته باشد.

اتاق‌های نشیمن مورد استفاده بسیاری از کارها و فعالیت‌های در خانه قرار می‌گیرد. در نتیجه باید تمامی اصول نورپردازی استاندارد در تنظیم میزان نور روشنایی و زیبایی رعایت شود. نوری که در این محیط استفاده می‌شود باید کاملاٌ متناسب با ویژگی‌های آن باشد. با وجود برگزاری مجالس و مهمانی‌ها در اتاق نشیمن، نورپردازی این قسمت از خانه اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

در این مقاله می‌خواهیم ایده‌ها و طرح‌های مناسب و زیبایی جهت نورپردازی سقف سالن  پذیرایی به شما معرفی کنیم. مطالعه این مقاله و ارتباط شما با چشمه نور الکتریک می‌تواند کمک زیادی به نورپردازی فضای مختلف خانه از جمله سقف سالن کند و شما محیط زیباتری داشته باشید.

کلیدی‌ترین نکات مخصوص نورپردازی سقف سالن

کلیدی‌ترین-نکات-مخصوص-نورپردازی-سقف-سالننورپردازی سالن پذیرای شما باید مناسب کاربری آن باشد، بسیاری از افراد تصور می‌کنند، میزان تابش نور در اتاق نشیمن باید زیاد باشد، اما این تصور اشتباه است، چرا که اگر میزان نور در محیط بیش از حد استاندارد باشد، می‌تواند به چشم آسیب وارد کند. نورپردازی محیط شما با استفاده از رنگ زرد، روشنایی و تابش کمی را به همراه دارد و باعث کوچک نشان دادن دیوارها و کدر شدن رنگ آن‌ها می‌شود.

از طرفی اگر در نورپردازی سالن پذیرایی از رنگ سفید زیاد استفاده کنید، فضای بزرگ‌تری از محیط را نشان خواهید داد، اما استفاده بیشتر از حد از رنگ سفید در نورپردازی سالن موجب خیرگی چشم می‌شود. به هر صورت شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود نورپردازی مورد نظر خود را انتخاب نمایید. شما باید بتوانید روشنایی سالن پذیرایی خود را به سادگی کنترل کنید و در ساعت‌های مختلف شبانه روز نور مورد نظر خود را برای محیط فراهم کنید.

استفاده از لوستر در نورپردازی سقف سالن

یکی از مهم‌ترین منابع نور در سالن‌های پذیرایی، لوسترها هستند. بهترین جا برای نصب لوسترها بالای میز می‌باشد. در این صورت می‌توانند به عنوان منبع اصلی نور در سالن پذیرایی، باعث ایجاد روشنایی در بخش‌های مختلف خانه شوند. روشنایی مورد نیاز اتاق پذیرایی شما با یک لوستر زیبا و منحصر به فرد تأمین می‌شود.

ممکن است خانه‌های کوچک را دیده باشید که سالن پذیرایی مجزایی ندارند، اما لوستر آن‌ها روشنایی خاصی به فضا بخشیده است. لوسترها و چراغ‌های مدل آویزان در کنار نورپردازی سقف، نقش بسیار مهمی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما ایفا می‌کند.

در زمان خرید لوستر باید به متراژ و ابعاد سقف سالن پذیرایی خود توجه داشته باشید. معمولاً از لوسترها ساده برای سقف‌های کوتاه و از لوسترهای بزرگ با طرح‌های پیچیده از سقف بلند استفاده می‌کنند.

نورپردازی سقف سالن  با استفاده از نور مخفی‌های جذاب و تماشایی

نورپردازی-سقف-سالن- با-استفاده-از-نور-مخفی‌های-جذاب-و-تماشاییدر حال حاضر آنچه که در طراحی دکوراسیون داخلی تأثیر مهمی دارند، سقف‌های کاذب هستند. اگر در برخی از سالن‌های پذیرایی نظر شما به زیبایی و میزان روشنایی محیط جلب می‌شود، به خاطر چراغ‌های هالوژنی که در این سقف‌ها استفاده شده است. چراغ‌های هالوژن ابزار بسیار مناسبی برای زیباسازی و تنظیم میزان روشنایی محیط هستند.

لامپ‌های ال ای دی هم می‌توانند زیبایی سالن پذیرایی شما را دو چندان کنند، این مدل از لامپ‌ها مقاومت و دوام زیادی دارند و با توجه به این که انرژی بسیار کمی مصرف می‌کنند، پر طرفدار هستند و می‌توانند روشنایی خاصی را برای محیط فراهم کنند. اگر می‌خواهید که در طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود و نورپردازی از لامپ‌های با دوام و ماندگاری بالا استفاده کنید بهتر است لامپ‌های ال ای دی را برای این کار در نظر بگیرید.

در حقیقت شما با استفاده از این لامپ‌ها در نورپردازی منزل خود سرمایه گذاری انجام می‌دهید. بعد از به کار بردن لامپ‌های ال ای دی در سقف‌های کاذب، می‌توانید برای روشنایی قفسه‌های اتاق نیز از این لامپ‌ها استفاده کنید.

همه افراد علاقه دارند که در دکوراسیون داخلی منزل خود از نورپردازی خاصی استفاده کنند، به همین منظور پیشنهاد می‌کنیم جهت زیباسازی نورپردازی سقف سالن  پذیرایی خود از قاب‌های هالوژن استفاده کنید. قاب‌های هالوژن تنوع زیادی در بازار دارند. قاب‌های هالوژن در مدل‌های کلاسیک و مدرن در بازار عرضه می‌شوند و شما می‌توانید متناسب با شرایط محیط منزل خود بهترین نوع آن‌ها را خریداری کنید.

تاثیر لایه‌های مختلف نورپردازی سقف سالن

نورپردازی سقف سالن  پذیرایی شما می‌تواند ترکیبی از منبع‌های نور متنوع باشد. اگر بتوانید از لوسترهای با منابع نقطه‌ای نور، نورهای مخفی در سقف و دیوارها و ترکیب لامپ‌های ال ای دی با چراغ‌های هالوژن به منظور تأمین روشنایی در سالن پذیرایی خود استفاده کنید، قطعاً فضای بسیار خاص و چشم‌گیری خواهید داشت.

چشمه نور الکتریک از شما می‌خواهد نظرات و تجربیات خود را درباره استفاده از منبع‌های نور مختلف در نورپردازی سقف سالن  را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.


You've just added this product to the cart:

fa_IRPersian
fa_IRPersian