رعایت استانداردهای نورپردازی حمام +نکات مهم درباره روشنایی حمام

رعایت-استانداردهای-نورپردازی-حمام-+نکات-مهم-درباره-روشنایی-حمام

رعایت استانداردهای نورپردازی حمام +نکات مهم درباره روشنایی حمام

نورپردازی حمام  شاید آخرین مرحله از روش‌های نورپردازی در ساختمان باشد. همه ما می‌دانیم که محیط استحمام یکی از مهم‌ترین بخش‌های خانه به حساب می‌آید و روشنایی آن باید در بهترین حالت ممکن باشد. انجام فرآیند نورپردازی در این فضا، جزء یکی از کارهای چالش برانگیز است که اگر به خوبی آن را پیاده سازی کنید، قطعاً به نتایج خوبی خواهید رسید. در قسمت‌های مختلف حمام می‌توانید، وسایل و ابزارهای روشنایی مانند لامپ‌ها را در قسمت‌های مانند دوش و لوازم بهداشتی نصب کنید.

اجزای تشکیل دهنده حمام‌ها شیشه و فلز و سطوح بسیار سختی هستند که همواره با آن‌ها سروکار دارید. در محیط استحمام نمی‌توانید از رنگ‌های متنوعی و مختلفی استفاده کنید. اجرای درست و استاندارد نورپردازی شما با باعث می‌شود که حمام شما فضای آرامش بخشی داشته باشد. در نتیجه باید در انتخاب روش‌های نورپردازی در حمام دقت کافی داشته باشید.

نکاتی که باید در نورپردازی حمام  به آن‌ها توجه کنید

نوع شیشه‌ای که انتخاب می‌کنید برای حمام بسیار اهمیت دارد، به عنوان مثال شیشه جنس اوپال موجب پراکندگی نور در محیط حمام می‌شود و به کار بردن جنس فلز موجب جذب و تابش نور در فضا می‌شود. هیچ وقت از منبع نور مستقیم در قسمت بالا سینک دستشویی استفاده نکنید. زیرا تابش نور زیاد آن چشم‌های شما را اذیت خواهد کرد. برای این که در کنار نداشتن سایه، نور و زیبایی را با هم در محیط داشته باشید، می‌توانید در یک طرف آینه دستشویی، یک لامپ قرار دهید.

زیبایی در فضای استحمام اهمیت دارد، اما اولویت شما باید نورپردازی صحیح باشد. زیرا شما با نورپردازی مناسب در محیط حمام، می‌توانید روشنایی را طوری تنظیم کنید که خود را در آینه بهتر ببینید. لامپ‌هایی که در محیط حمام نصب می‌کنید باید از تماس با آب دور باشند، با توجه به این که آب رسانای قوی محسوب می‌شود، شاید احتمال ایجاد خطر افزایش یابد.

ما در چشمه نور الکتریک توصیه می‌کنیم برای این که نورپردازی حمام  شما استاندارد باشد، از لامپ‌های مخصوص برای مدرن‌تر کردن فضای حمام استفاده کنید. نورهای ترکیبی، نورهای جهت دار روی دیوارها و لامپ‌ها سقفی مناسب فضای حمام هستند. زیبایی فضای حمام شما تنها با استفاده از لامپ‌های مختلف در کنار هم تکمیل می‌شود.

اگر می‌خواهید فضای حمام شما، فضایی ملایم و آرام بخش باشد، می‌توانید از لامپ‌های ال ای ی و سیستم دیمر جهت کنترل میزان روشنایی استفاده کنید، اما اگر بخشی از حمام شما برای آرایش استفاده می‌شود، باید برای تنظیم روشنایی آن قسمت از نورهای بیشتری استفاده کنید.

تاثیر نورهای لوسترهای کریستال بر نورپردازی حمام

اگر می‌خواهید حمام لوکس و مدرنی داشته باشید، می‌توانید از لوسترهای مدل کریستال استفاده کنید. ممکن است در اوایل کار این لوسترها روشنایی چشم‌گیری نداشته باشند، اما این‌گونه شما می‌توانید با استفاده از بهترین نوع این لوسترها، جلوه زیبا و خاصی به حمام ببخشید. این لوسترها فضای حمام را بسیار درخشان نشان می‌دهند.

ابزارهای آنتیک حمام شما را زیبا خواهند کرد

ممکن است دوست داشته باشید که حمام منزل شما دراماتیک باشد. ابزارهای روشنایی آنتیک می‌توانند انتظارات شما را برآورده کنند. اگر فضای حمام شما از رنگ‌های تیره برخوردار باشد، بهتر است با استفاده از ابزارهای آنتیک فضای جذاب و زیبایی را در حمام ایجاد کنید.

نقش لامپ‌های دیواری در نورپردازی حمام

نقش-لامپ‌های-دیواری-در-نورپردازی-حمامیکی از بهترین نمونه‌های زیبا در بین وسایل روشنایی که می‌توانید در طراحی فضای حمام از آن‌ها استفاده کنید، لامپ‌های کلاسیک هستند. این مدل از لامپ‌های دیواری برای شمایی که به فضای آرام بخش در حمام علاقه‌مند هستید، مناسب است.

از لایه متنوع نورپردازی در حمام استفاده کنید

لایه‌های متنوع نورپردازی نقش بسیار مهمی را در زیبایی محیط استحمام ایفا می‌کنند، شاید بپرسید که منظور از لایه‌های متنوع نورپردازی در محیط استحمام چیست؟ به عنوان مثال، شما می‌توانید برای نورپردازی عمومی در فضای حمام از لوستر استفاده کنید و در کنار آن از نور طبیعی که به فضای حمام تابیده می‌شود بهره‌مند شوید. ابزارهای روشنایی در قسمت بالای آینه‌ها می‌تواند در کنار ایجاد کردن نورپردازی کاربردی، زیبایی فضای حمام را دوچندان کند.

نورپردازی حمام  و تاثیر لامپ‌های ال ای دی

لامپ‌های ال ای دی یکی از بهترین نمونه‌های وسایل روشنایی است که استفاده از آن‌ها در فضای بسیار دلپذیری را حمام ایجاد می‌کند. لامپ‌های ال ای دی عمق زیادی به فضای حمام می‌بخشند. این مدل از لامپ‌های در نمونه‌های مختلف تولید می‌شوند که مناسب طراحی مدرن حمام می‌باشند.

نتیجه‌گیری

در این مقاله به نکاتی در مورد نورپردازی حمام  و چگونگی استفاده از ابزارهای روشنایی پرداختیم. این راهکارها به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید از مناسب‌ترین روش‌های نورپردازی در حمام استفاده کنید. بعد از استفاده از ابزارهای روشنایی و زیبایی، توجه داشته باشید که برای حفظ ایمنی از بهترین نوع کلید برق استفاده کنید.

ما در چشمه نور الکتریک سعی کردیم بهترین و کاربردی‌ترین ایده‌ها و نکات مهم پیرامون نورپردازی حمام  را به شما معرفی کنیم. اکنون نوبت شما است که نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. شما می‌توانید با اشتراک گذاشتن نظرات خود با دیگران به آن‌ها در این زمینه کمک کنید تا انتخاب‌های بهتری داشته باشند.


You've just added this product to the cart:

fa_IRPersian
fa_IRPersian