معرفی انواع چراغ های روکار و کاربرد آن ها

معرفی انواع چراغ های روکار و کاربرد آن ها

معرفی انواع چراغ های روکار و کاربرد آن ها

چراغ ها به عنوان یکی از اصلی ترین محصولات در نورپردازی دکوراسیون داخلی و خارجی منزل مورد استفاده قرار می گیرند از این رو می توان شاهد استفاده از انواع لوسترها ، آویزها ، چراغ های دیواری ، چراغ های سقفی و غیره در طراحی دکوراسیون داخلی منزل بود. چراغ های در دسته های توکار و روکار تقسیم بندی می شوند که در این مقاله قصد معرفی و بررسی انواع چراغ های روکار را خواهیم داشت تا شما عزیزان بتوانید با انواع محصولات این دسته آشنا شده و تصمیم گیری های لازم را برای تهیه و خرید اتخاذ کنید. لطفا با ما همراه باشید تا بتوانید اطلاعات بسیار کاملی در رابطه با این نوع چراغ کسب کنید.

 

معرفی مهم ترین و بهترین چراغ ها برای نورپردازی داخلی منزل

یکی از بهترین محصولاتی که می تواند نور مناسبی را برای محیط داخلی منزل شما فراهم کند، استفاده از چراغ های سقفی است. چراغ های سقفی دارای انواع متفاوت و مختلفی هستند که با طراحی و رنگ آمیزی های متنوع می توانند محیط داخلی منزل شما را شیک و پرنور نشان دهند.

چراغ های سقفی دارای اندازه های متفاوتی هستند از این رو برای آن که بتوان مناسب ترین چراغ های سقفی را انتخاب نمود باید توجه ویژه ای به فاصله سقف تا کف زمین داشت! چراکه استفاده از لوستر ها و چراغ های سقفی آویز دار برای محیط های کم ارتفاع به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

در میان انواع مختلف چراغ های سقفی که در دسته چراغ های روکار قرار می گیرند می توان شاهد اندازه و طرح های بسیار متنوع ای بود که برای خرید آن ها حتما باید به نوع و چینش دکوراسیون داخلی منزل خود توجه ویژه ای داشته باشید تا بتوانید هماهنگی لازمی را میان اجزا در نظر بگیرید.

چراغ های روکار چه نوع محصولاتی هستند؟چراغ های روکار چه نوع محصولاتی هستند؟

همان طور که از نام آن ها پیدا است، چراغ های روکار در واقع محصولاتی هستند که روی سقف، دیوار، پله و.. قرار می گیرند و شما می توانید اجزای داخلی آن ها را مشاهده کنید.

این گونه از چراغ ها در واقع عملکرد بسیار متنوع ای دارند و در گونه های مختلفی در بازار وجود دارند و استقبال بی نظیری نیز از آن ها می شود.در واقع اصلی ترین مزایای استفاده از چراغ های روکار، این است که شما می توانید منبع نور را بر روی سطح سقف مشاهده کنید.

 

از چراغ های روکار در چه مواردی می توان استفاده نمود؟

از چراغ های روکار به دلیل تنوع بسیار بالایی که در بازار فروش شاهد هستیم می توانیم در انواع محیط های داخلی ساختمان نظیر آشپزخانه، نشیمن، اتاق خواب و سرویس بهداشتی استفاده کنیم. البته شما می توانید متناسب با نوع و فضای محیط از انواع متفاوت آن استفاده کنید. همچنین می توان از آن ها در انواع محیط های اداری، مسکونی، تجاری استفاده نمود.

 

بررسی انواع چراغ های روکار

چراغ های روکار در دسته های متنوع و مختلفی تقسیم بندی شده اند که می توانید آن ها را در انواع محیط های ساختمانی مشاهده کنید. به عنوان مثال لوستر ها، چراغ های سقفی، آویز ها و… در این دسته قرار می گیرند. توجه داشته باشید به دلیل ماهیتی که چراغ های روکار دارند، انواع متفاوتی از آن ها در بازار موجود است که شما می توانید مناسب ترین آن ها را انتخاب و خریداری کنید. از مم ترین انواع آن ها می توان به نورهای آفتابی، مهتابی و همچنین انواع هوشمند، پنلی و قابل کنترل اشاره نمود.

 

 

چراغ های پنلی روکار مهم ترین چراغ های مصرفی

چراغ های پنلی روکاریکی از پرمصرف ترین محصولات خانواده چراغ های روکار، چراغ های پنلی هستند که استفاده های بی شماری از آن ها در محیط های داخلی ساختمان و به خصوص در محیط های اداری می شود. چراغ های پنلی روکار دارای انواع متفاوت و مختلفی هستند که از این رو می توان به دسته بندی های زیر اشاره نمود:

  • چراغ پنلی SMD روکار گرد
  • چراغ پنلی SMD روکار مربع
  • چراغ پنلی SMD روکار بیضی

 

چراغ های پنلی SMD از امکانات ویژه ای برخوردار هستند که آن ها را از سایر محصولات دیگر ممتاز و متمایز ساخته است که یکی از ویژگی های برتر این محصولات این است که در ساختار داخلی آن ها از LED SMD استفاده شده است.

در واقع بر روی برد اصلی این محصول LED  های بسیار زیادی نصب شده است که تمامی آن ها در کنار هم می توانند نوری یکسان و بسیار مناسب را در محیط پخش کنند. البته به دلیل استفاده از لامپ های LED در این محصولات می توان شاهد مصرف مناسب و ایده آل تر آن ها در مقایسه با محصولات قدیمی بود.

نکته بعدی ای که در استفاده از این نوع از محصولات وجود دارد این است که عملکرد ویژه ای از خود به نمایش می گذارند، به عنوان مثال آن ها از کیفیت و طول عمر بسیار بالایی برخوردار هستند و می توانند بیش از 30 هزار ساعت نور دهی کنند.

 


You've just added this product to the cart:

fa_IRPersian
fa_IRPersian