راهنمای برطرف کردن مشکلات رایج لامپ‌های  led

راهنمای-برطرف-کردن-مشکلات-رایج-لامپ‌های- led

راهنمای برطرف کردن مشکلات رایج لامپ‌های  led

آیا می‌دانید علت ایجاد مشکلات رایج لامپ‌های led چه عواملی هستند؟ به نظر شما این مشکلات از کجا سرچشمه می‌گیرند؟ در ابتدا باید بگوییم که برطرف کردن ایرادات لامپ‌های ال ای دی اصلاً کار دشواری نیست و تعمیر آن‌ها مراحل و اصول خاص خود را دارد که در این مقاله درباره آن توضیحات لازم را داده‌ایم.

با وجود استفاده بسیار زیادی که مردم از لامپ‌های ال ای دی در محیط کار و سایر اماکن دارند، بهتر افرادی که در زمینه اندک اطلاعاتی دارند، مهارت تعمیر و رفع ایرادات این لامپ‌ها را نیز یاد داشته باشند. البته شرکت چشمه نور الکتریک اغلب محصولات خود را با ضمانت به مشتریان ارائه می‌دهد و تعمیرات سایر محصولات را نظیر انواع لامپ‌ها، برد لامپ ال ای دی و … را می‌پذیرد.

چه مواردی برای تعمیر مشکلات رایج لامپ‌های led لازم است؟

در این بخش از مقاله می‌خواهیم به شما بگوییم که چگونه می‌شود مشکلات رایج لامپ‌های آل ای دی را برطرف کرد. در ابتدا باید اجزا و عناصر تشکیل دهنده این لامپ‌ها را به خوبی بشناسید. البته توجه داشته باشید این مقاله تنها برای ارائه نکاتی است با استفاده از آن‌ها بتوانید با مشکلات رایج این لامپ‌ها آشنا شوید و به تعمیر آن‌ها بپردازید. لازم به ذکر است که آموزش تعمیر این‌گونه لامپ‌ها، یک فرآیند کاملاً تخصصی است.

نکته‌ای که باید در تعمیر لامپ‌های ال ای دی به آن توجه کنید، این است که از تعمیر لامپی که روی سرپیچ قرار دارد، خودداری کنید. زیرا احتمال می‌رود که با برق گرفتگی مواجه شوید. ابتدا باید لامپ را به طور کامل باز کنید و تا وقتی که تعمیر آن تمام نشده و آن‌ها به هم وصل نکردید، ال ای دی را به سرپیچ وصل نکنید.

ابزار لازم برای تعمیر مشکلات رایج لامپ‌های  led

ابزار-لازم-برای-تعمیر-مشکلات-رایج-لامپ‌های- ledشما برای تعمیر لامپ‌های ال ای دی به یک دیود سنج مولتی متر، هویه، سیم لحیم و پنس نیاز دارید. بعد از آن باید نوع ال ای دی را که در لامپ استفاده شده است را تشخیص دهید. باید ببینید که نوع درایو LED و قطعات الکترونیکی تشکیل دهنده لامپ چیست. بعد از آن باید تعداد ال ای دی‌های استفاده شده در لامپ را مشخص کنید.

ولتاژ خروجی، نوع و حجم هیستینگ، کیفیت و مقدار خمیر سیلیکون لامپ ال ای دی، نحوه طراحی برد لامپ ال ای دی و جنس و مدل طراحی بدنه ال ای دی و نحوه تهویه هوای گرم در آن باید تشخیص داده شود.

مشکلات رایج لامپ‌های  led

همان طور که از عنوان مقاله پیدا است، موضوع اصلی ما معرفی مشکلات رایج لامپ‌های led و راهنمای برطرف کردن آن‌ها است. در این بخش متوجه خواهید شد که لامپ آل ای دی شما دچار چه مشکلاتی شده است.

خشکی خمیر سیلیکون

شاید خمیر سیلیکون لامپ ال ای دی شما خشک شود، جنس این نوع خمیر از نوع عایق الکتریکی و هادی گرمایی است. این خمیر در میان برد الکترونیکی ال ای دی و صفحه خنک نگه دارند آن استفاده می‌شود. وظیفه اصلی خمیر سیلیکون ال ای دی انتقال گرما از لامپ ال ای دی به هیتسینگ است. در صورت این خمیر به طور کامل خشک شود، انتقال گرما به خوبی انجام نمی‌شود و در نهایت ممکن است، ال ای دی بسوزد.

نوع لامپ ال ای دی دچار مشکل شده‌است

  • همان طور که می‌دانید، لامپ‌های ال ای دی در دو مدل استفاده می‌شوند. هر کدام از آن‌ها دارای نقطه شکست ولتاژ متفاوتی هستند. علاوه بر این در مقابل پیک‌های تخریب کننده شبکه، حساسیت‌های متفاوتی از خود نشان می‌دهند.
  • شاید سه عامل میزان ولتاژ مصرفی و جریان خروجی برق و همچنین مراقبت در برابر نویز، از حد استاندارد کمتر یا بیشتر باشد.
  • یکی از مشکلات رایج لامپ‌های led، کیفیت هیتسینگ لامپ ال ای دی یا همان خنک نگه دارند است که در صورت خرابی باید تعویض گردد.
  • تغییر نوسان جریان برق از مهم‌ترین مشکلات رایج لامپ‌های led می‌باشد.

تعمیر مشکلات رایج لامپ‌های led

تعمیر-مشکلات-رایج-لامپ‌های-ledجهت تعمیر دو نوع مختلف لامپ‌های ال ای دی باید با کارایی لامپ و لحیم کاری به طور کامل آشنا باشید. روی برد این گونه لامپ‌ها چند ال ای دی به شکل موازی نصب شده‌اند. در مدار موازی با توجه به اینکه چند ال ای دی قرار گرفته است، گر هر کدام از آن‌ها خراب شود، هیچ کدام از لامپ‌ها روشن نخواهند شد.

 ولتاژ در آل ای دی‌ها باعث افت جریان می‌شود. جریان مناسب DC به واسطه درایور ال ای دی، چند خازن، یک مقاومت تأمین خواهد شد، اما باید در ابتدا بررسی شود که کدام اجزای آن دچار مشکل شده است.

نتیجه‌گیری تعمیر انواع لامپ‌های led را به چشمه نور الکتریک بسپارید.

بعد از عمل تعمیرات باید در بستن برد و سایر قطعات لامپ دقت کنید. هنگام بستن آن‌ها فشار زیادی وارد نکنید، برای تست کردن روشنایی لامپ می‌توانید آن‌ها سرپیچ ببندید، اگر لامپ روشن شد، یعنی ال ای دی خود را به درستی تعمیر کرده‌اید.

اکنون خوشحال می‌شویم سؤالات و پیشنهادات خود را درباره مشکلات رایج لامپ‌های led و تعمیرات آن‌ها برای ما در چشمه نور الکتریک بیان کنید.


You've just added this product to the cart:

fa_IRPersian
fa_IRPersian