لیست قیمت تابلو برق در سال 99

لیست قیمت تابلو برق 

لیست قیمت تابلو برق در سال 99

یکی از مهم ترین و به روز ترین تجهیزات ساختمانی و کارخانه ای تابلو برق است که در تنوع مدل، رنگ و کاربرد در بازار به فروش می رسد. از این رو در این قسمت قصد داریم بررسی لیست قیمت تابلو برق  و عوامل تاثیر گذار در تعیین قیمت گذاری آن اطلاعات کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. با این حال در این بخش با ما همراه باشید.

 

تابلو برق چیست؟

تابلو برق در واقع محفظه ای فلزی و یا غیر فلزی است که کاربرد های بسیار زیادی در صنعت دارد، از این رو مدل های متنوع ای در بازار از این محصول وجود دارد که هرکدام از آن ها مزایای مصرف قابل توجه ای دارند. با این حال طراحی این محصول به صورت جعبه یا باکس بوده و وظیفه اصلی آن کنترل مدار ها و حفاظت از تجهیزات الکتریکی است.

استفاده از تابلو برق در محیط های صنعتی، آشپزخانه ها و سایر مراکزی که محصولات الکتریکی بسیار متنوع ای در آن قرار دارد، ضرورت دارد. با این حال شما با استفاده از تابلو برق می توانید بدون وارد نمودن هرگونه آسیب به محصولات الکترونیکی خود، از آن ها استفاده کنید.

تابلو برق چیستبررسی انواع تابلو برق های موجود در بازار

در بازار فروش انواع متفاوتی از تابلو برق ها را در اشکال متفاوت و متنوع ای شاهد هستیم که هرکدام از آن ها عموما به دلیل استفاده های بسیار زیادی که در آن ها در صنعت می شود، شکل و شمایل جذاب تر و هیجان انگیزی به خود گرفته اند. با این حال این مورد یکی از مهم ترین موارد در ارائه لیست قیمت تابلو برق است.

 

عوامل تاثیر گذار در لیست قیمت تابلو برق

همانند سایر محصولات موجود در بازار تابلوهای برق نیز به دلیل برخی از مواردی که در ادامه با آن ها آشنا می شویم دارای قیمت های متنوع ای هستند. در این خصوص عوامل بسیار تاثیرگذاری همانند ولتاژ، طراحی تابلو و… تاثیرگذار هستند. از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در لیست قیمت تابلو برق می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. از نظر میزان ولتاژ
  2. از نظر میزان عملکرد
  3. از نظر میزان ساختار
  4. از نظر میزان کیفیت مواد اولیه
  5. از نظر میزان سایز
  6. از نظر جنس بدنه اصلی تابلو

 

از نظر میزان ولتاژ

ولتاژ نهایی در تابلوهای برق عموما از مهم ترین و کلیدی ترین فاکتور ها برای ارائه لیست قیمت در نظر گرفته می شوند. در حالت کلی تابلو برق ها بر اساس ولتاژ به سه دسته متوسط، بالا و پایین تقسیم بندی می شوند که هر کدام از آن ها بر اساس نوع مواد به کار رفته دارای قیمتی مناسب و منحصر به فرد هستند.

 

از نظر میزان عملکرد

همان طور که اشاره نمودیم تابلوهای برق در بازار فروش در انواع مختلفی حضور پیدا می کنند تا مصرف کنندگان بتوانند از اساس نیاز خود یکی از محصولات این دسته را انتخاب و خریداری کنند با این حال این محصول از نظر میزان عملکرد در دسته های متنوع ای قرار دارد.

از مهم ترین تابلو برق های موجود در بازار که تقسیم بندی آن ها بر اساس میزان عملکرد است می توان به تابلو برق خازنی، توزیع و دستی اشاره نمود که مجدد هر کدام از آن ها بر اساس نوع و میزان عملکرد در قیمت های متنوع ای در بازار به فروش می رسند.

از نظر میزان ساختار

ساختار تابلو برقعموما تابلوهای برق در بازار در دون نوع فیکس و کشویی طراحی شده اند که مدل های کشویی آن به دلیل ارزش بیشتری که برای خریدار ایجاد می کند دارای قیمت بالاتری است. تابلوهای برق نوع فیکس خود به 3 دسته ایستاده، تابلو دیواری (توکار و روکار) و تابلو rack تقسیم بندی می شود.

جالب است بدانید که تابلو برق های کشویی نیز از نظر میزان ساختار به دسته بندی های مختلفی تقسیم بندی می شوند که از محبوب ترین آن ها می توان به تابلو مرکز قدرت، تابلو کنترل موتور، تابلو برق ماژولار و… اشاره نمود.

 

از نظر میزان کیفیت مواد اولیه

یکی از مهم ترین و اصلی ترین دلایل قیمت گذاری و ارائه لیست قیمت تابلو برق کیفیت موادی است که در تابلو برق ها از آن استفاده می شود. عموما به دلیل شرایط مختلف و همچنین فروش بسیار مناسب تابلوهای برق برخی از شرکت های سودجو با تهیه مواد اولیه بی کیفیت سهم بسیار بالایی از بازار را به دست می آورند.

اما هستند محصولاتی که در این دسته قرار دارند و با برخورداری از بهترین قیمت، بهترین مواد اولیه نیز در آن ها قرار گرفته است. با این حال کیفیت مواد اولیه نظیر سیم، جنس تابلو ها و… می تواند در این خصوص تاثیرگذار باشد.

 

از نظر میزان سایز

بر حسب استفاده از تابلو برق ها آن ها دارای انواع مختلفی از نظر میزان سایز هستند با این حال در بازار دسته بندی های متنوع از سایز ها وجود دارد که این موضوع می تواند باعث تغییر قیمت در این محصولات شود. اگر بخواهیم تابلو برق ها را بر اساس سایز دسته بندی کنیم می توانید به ایستاده، رو کار، تو کار، جعبه ای و…  اشاره کنیم.

 

از نظر جنس بدنه اصلی تابلو

بدنه اصلی تابلوهای برق عموما دارای جنس های مختلفی نظیر فلزی، کامپوزیت، پلاستیکی، پلی کربناتی و…. هستند که هرکدام از ان ها در بازار فروش به دلیل نوع موادی که در آن ها به کار رفته است دارای قیمت های متنوع ای هستند.

 

چه محصولاتی در تابلو های برق استفاده شده اند؟

همان طور که مشاهده نمودید در بازار انواع متفاوت و مختلفی از تابلوهای برق وجود دارد، این نوع از تابلوها عموما بنا به نیاز کاربران و همچنین کاربرد آن ها دسته بندی می شوند. اما از مهم ترین تجهیزات تابلو برق می توان به کلید، فیوز، جداکننده، قطع کننده مدار، رله، ترانسفورماتور جریان و پتانسیل، قطعات کنترلی، سوئیچ و … اشاره نمود که هر کدام از ان ها وظیفه خاص و معینی را بر عهده دارند که در ادامه به معرفی و بررسی آن ها می پردازیم.

 

استفاده از کلید ها در تابلو برق

کلید ها از مهم ترین و پرکاربرد ترین تجهیزاتی هستند که در تابلو برق ها استفاده می شود. از این رو توجه به کیفیت و کارایی آن ها می تواند در قیمت نهایی تابلو برق تاثیر گذار باشد. استفاده از کلید ها در تابلو برق برای قطع و وصل نمودن جریان در یک مدار امری کاملا ضروری است.

تاثیر کلید ها بر لیست قیمت تابلو برقاستفاده از فیوز ها در تابلوهای برق

در برخی از موارد ممکن است مدار شما تحت افزایش جریان ورودی قرار بگیرد که در این خصوص کاربرد اصلی فیوز ها در مدار جلوگیری از افزایش جریان ورودی آن هم به مقدار زیاد است.

 

استفاده از قطع کننده مدار

با استفاده از این محصول شما می توانید در هر زمانی مدار با به صورت کامل قطع کنید.

 

استفاده از رله ها

رله ها در بازار دارای انواع متفاوت و مختلفی هستند از این رو این محصول نیز می تواند در نهایت باعث ایجاد تفاوت های قیمتی در انواع تابلو برق ها شود. یکی از اصلی ترین وظایف رله ها تشخیص خطا و ارسال سیگنال به مدار برای قطع دستگاه است.

 

استفاده از کنتاکتور ها

اگر می خواهید از فواصل دور مدار خود را مورد بررسی و کنترل قرار بدید، حتما باید از کنتاکتور استفاده کنید. استفاده از این محصول در نهایت می تواند باعث ایجاد راحتی در کار شود.

کنتاکتور هااستفاده از بی متال

در برخی از موارد ممکن است در مدار اجرایی شما به یکباره میزان جریان ورودی بسیار زیادی وارد شد، در این صورت از بی متال استفاده می کنند تا بتوان با خاموش نمودن تابلو برق از بروز مشکلات جدی جلوگیری نمود.

 

بررسی لیست قیمت تابلو برق

تا به این جای کار اطلاعات بسیار زیادی از تابلو های برق در اختیار شما قرار گرفت و با انواع آن ها آشنا شدید، با این حال در ادامه قصد داریم انواع تابلوهای برق را به همراه قیمت و کیفیت آن ها مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم تا بتوانید بهترین انتخاب را از میان تمامی محصولاتی که در زیر برای شما گردآوری شده است، به دست آورید.

 

 

 

 

 

 

 


fa_IRPersian
fa_IRPersian