انواع لامپ رشد گیاه

انواع لامپ رشد گیاه

انواع لامپ رشد گیاه

رشد گیاهان و گلها به اندازه کافی در بیرون از منزل مشکل است. حفظ مقدار مناسب آب و مواد مغذی ضمن محافظت از گیاهان، یک عمل متعادل است. بسیاری از افراد برای جلوگیری از شرایط رو به رشد در فصل های زمستان یا محیط های سخت به باغ های سرپوشیده مراجعه می کنند. این مسیر اما چالش های خاص خود را به همراه دارد.

اول و مهمتر از همه ، شما به نور کمی نیاز دارید. چراغ های رشد همان انرژی را برای گیاهان سرپوشیده ای که خورشید به خارج از منزل می دهد تأمین می کند. بدون آنها ، فتوسنتز غیرممکن خواهد بود و گیاهان خواهند مرد.

در اینجا ، بهترین چراغ های رشد برای باغ داخلی منزل شما در نظر گرفته شده است.

انواع لامپ رشد گیاه

انواع لامپ رشد گیاه به دسته های مختلف و متنوعی تقسیم می شوند که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

لامپ مخصوص گلخانه

گیاهان و سبزیجات باید فاصله مناسبی با چراغ های گلخانه ای داشته باشند. این لامپ ها نور را به صورت مستقیم به گیاه می تاباند. نور این لامپ ها به گونه ای است که برای افزایش ظرافیت تولید گیاهان مناسب است و به راحتی می توان منبع تغذیه گیاه را تامین نمود.

لامپ Roleadro LED 75W Grow Light

گیاهان سالم را در تمام طول سال با طیف کاملی از نور پرورش دهید ، مانند انتخاب لامپ Roleadro LED 75W Grow Light.  نور  این لامپ در هر مرحله از رشد، از جمله بذر گلدهی مورد نیاز است و می توانید گیاه را مقابل آن قرار دهید.

این نور رشد به دلیل گرمای کم حرارت ، تحسین بالایی را به دست می آورد ، به لطف محفظه آلومینیومی که در لمس نسبتاً خنک باقی می ماند. این همچنین بدان معنی است که از نزدیکی گیاهان در حال رشد بی خطر است. برخی از کاربران حتی وقتی گیاهان در فاصله 1 تا 2 اینچ پنل LED قرار دارند نتایج عالی را گزارش می کنند.

در ارتباط با پنل LED ، مشتریان 117 لامپ قرمز و 52 لامپ آبی را برای ایجاد روشنایی متعادلانتخاب می کنند. این چراغ ها دارای PAR PAR 94 در 24 اینچ و 205 در 12 اینچ هستند و باعث می شود این طیف کامل در هنگام تولید نوع نوری که گیاهان برای فتوسنتز به آن نیاز دارند ، تبدیل به یک مدعی جامد شود.

در حالی که مردم از این سبزیجات برای رشد همه چیز استفاده کرده اند ، از ریزگردها و گیاهان گرفته تا گلها و گیاهان میوه دار ، عده ای از افراد خاطر نشان می کنند که یک تابلو تنها برای پوشش گیاهی سبز کوچکتر مناسب تر است. اگر گیاهان گلدار یا میوه بیشتری در گلخانه یا باغچه سرپوشیده خود دارید ، شاید برای حمایت از حداکثر رشد و عملکرد بیشتر از یک تابلو استفاده کنید.

لامپ Aceple LED Grow Light

برای بررسی رشد مناسب با بودجه ، بررسی های عالی ، Aceple LED Grow Light را توصیه می کنیم. لامپ  Aceple میزبان گرمای کافی برای رشد یک گیاه کوچک در هر مکانی از خانه را تأمین می کند. این لامپ از یک لامپ منفرد با شش قطعه قرمز و آبی جداگانه بهره می برد. عناصر روشنایی ، ترکیبی از رایج ترین طیف گیاهان سبک را که به طور طبیعی از نور مستقیم خورشید دریافت می کنند ، فراهم می کند. لامپ LED عمر لامپ را به حداکثر 25000 ساعت می رساند و در هنگام خاموش شدن می توان آن را به راحتی تعویض کرد. بدنه لامپ از انتهای یک فلز با گیره در انتها استفاده می کند تا نور را از لبه ها ، قفسه ها یا سایر سطوح آویزان کند.

لامپ رشد گیاهلامپ LED CF Grow Desk

برای یک نور مناسب و مقرون به صرفه که قابلیت تنظیم زیادی را ارائه می دهد ، چراغ LED CF Grow Desk انتخابی مناسب با قیمت کمتر از 15 دلار است. این چراغ رشد کوچک هنوز طیف نور را با یک منبع روشنایی سفید LED مرکزی که دو لامپ LED آبی و دو چراغ LED قرمز تکمیل شده است ، پوشانده است. این یک انتخاب مناسب برای باغبانی آپارتمانی است. اما اگر گیاهان شما نیاز به نور کافی دارند می توانید از این لامپ استفاده کنید.

لامپ HD

لامپهای اچ ای دی مانند لامپ های متال هالید و لامپ های سدیم با فشار بالا دارای ولتاژ نسبتا بالا و امپر زیادی می باشد (حداکثر 200 لومن بر وات) و تابشهای فعال فتوسنتزی یا پار نوری نهایتا 40 درصد کل نور را تشکیل می دهند و به طور معمول در اتاقهای رشد و گل خانه ها استفاده می شوند.

ازمیان سیستم های نور پردازی مخصوص رشد گیاه “لامپ رشد گیاه” حداکثر کارایی را پار نوری دارا می باشد. چیزی حدود 80 درصد تا 100 درصد توان اصلی صرف فوتوسنتز می شود.

لامپ Spigo Indoor LED

اگر می خواهید همیشه گیاهان تازه داشته باشید ، آنها را با کمک چراغ رشد داخلی Spigo Indoor LED ، درست در آشپزخانه خود پرورش دهید. این نور جمع و جور شرایط نور مناسب را برای رشد سریع و آسان گیاهان فراهم می کند. این همچنین شامل یک عملکرد خود آبیاری است که داوران نظر را مفید می دانند.

در حالی که کاربران درمورد شرایط مطلوب رشد این نور سبزیجات مثبت اظهار نظر می کنند ، این نکته را بخاطر بسپار که باعث انتشار نور بسیار مهمی می شود. برخی گفته اند که میزان روشنایی نور همراه با چرخه های طولانی آن در خواب تداخل دارد. پیشنهاد می شود که از رشد نور بپوشانید یا آن را از مناطق خواب نگه دارید تا از رشد خواب گیاهان جلوگیری شود.

لامپ رشد گیاهلامپ sdeter

اگر به دنبال یک راه حل مناسب هستید که فای زیادی را به خود اختصاص ندهد ، این چراغ USB گزینه بسیار خوبی است. این نور علی رغم اندازه کوچک ، دارای بسیاری از ویژگی های مشابه مدل های بزرگتر (و قیمت مناسب) است. این شامل 14 چراغ LED کارآمد است که باعث فتوسنتز ، جوانه زنی ، گلدهی و تحمل میوه می شوند.

قطب نوری انعطاف پذیر به شما امکان می دهد جهت و قرارگیری نور را تنظیم کنید بدون اینکه مجبور شوید آن را از طریق رایانه یا پریز USB جدا کنید. در هنگام فتوسنتز ، نور را نزدیک به گیاه خود قرار دهید و پس از شروع شکوفه ، دورتر از آن قرار بگیرید. توجه داشته باشید که این چراغ با آداپتور دیواری همراه نیست ، بنابراین بسته به تنظیمات شما ، ممکن است نیاز به خرید جداگانه آن داشته باشید.

لامپ رشد گیاه

لامپ رشد گیاه Phlizon

اگر به دنبال یک نور متنوع رشد با طیف قابل تنظیم هستید ، Phlizon Plant Grow Light گزینه محبوب محبوب LED است.

این نور با راندمان انرژی دارای طیف وسیعی از امواج نوری از جمله طیف های قرمز ، آبی ، مادون قرمز ، سفید و UV است. ویژگی منحصر به فرد سوئیچ است که به شما امکان می دهد نور رشد را برای گیاهان جوانه زنی یا گلدار بهینه کنید. گزینه veg فقط چراغ های LED آبی و آبی را فعال می کند ، در حالی که گزینه Bloom LED های قرمز و سفید را فعال می کند. همچنین می توانید هر دو سوئیچ را انتخاب کنید تا وسیع ترین طیف نور موجود را تهیه کنید.

مانند سایر چراغ های LED ، کاربران گزارش می دهند که گرمای کمتری از این چراغ تولید نمی کند و کار با آن و تنظیم آن آسان است. این نور با افزایش طیف قابل تنظیم نسبت به سایر چراغهای رشد در بازار قیمتی دارد ، اما تطبیق پذیری آن برای پرورش دهندگان که می خواهند با یک دستگاه واحد روشنایی را بهینه کنند ، بسیار مهم است.

لامپ GE Grow Light

لامپ ال ای دی GE Grow Light یک خرید هوشمندانه برای افزایش طیف متعادل است.  مناسب  برای رشد گیاهان کم نور است.نسبت متعادل موج های آبی به قرمز را تأمین می کند که هم از پوشش گیاهی و هم از گیاهان گلدار پشتیبانی می کند.

نکته ای که شما فوراً با توجه به رشد یک طیف متعادل ، متوجه می شوید ، مانند این لامپ GE  نور درخشش روز طبیعی را به شما می دهد که آسانتر از آنکه یک نور معمولی قرمز یا بنفش رشد کند ، در خانه شما ایجاد می کند

GE Grow Light حداکثر 16 میکرومول در ثانیه را تحویل می دهد ، این اندازه گیری از میزان نور گیاهان شما برای رشد و فتوسنتز می باشد. وسایل بزرگتر برای افزایش میکرومول ها در نظر گرفته شده است ، اما این لامپ هنوز هم برای گیاهان کم نور و هم کم است .

 


fa_IRPersian
fa_IRPersian