5 نکته برای انتخاب مناسب‌ترین لامپ برای خانه یا محل کار شما

 5-نکته-برای-انتخاب-مناسب‌ترین-لامپ-برای-خانه-یا-محل-کار-شما

 5 نکته برای انتخاب مناسب‌ترین لامپ برای خانه یا محل کار شما

برای انتخاب مناسب‌ترین لامپ به دنبال راهکارهای جدید و نو می‌گردید؟ لامپ‌ها ابزار بسیار ساده‌ای به نظر می‌آیند، اما در مدل‌های متفاوت تولید می‌شوند و بهتر است که در مورد هر کدام از آن‌ها اطلاعات داشته باشید، تا بتوانید هنگام خرید، بهترین نوع آن را خریداری کنید. آنچه که روی میزان روشنایی محیط‌های مختلف تأثیر می‌گذارد، نور لامپ‌ها است. با وجود پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه تولید لامپ، امروزه اکثر لامپ‌ها با قابلیت صرفه جویی در انرژی روانه بازار می‌شوند.

معمولاً لامپ‌هایی که با پایین‌ترین میزان مصرف انرژی، بهترین بازدهی را داشته باشند، جزء مناسب‌ترین لامپ‌ها محسوب می‌شوند، چرا که این دسته از لامپ‌ها می‌توانند هزینه‌ای پیرامون مصرف برق را تا حد زیادی کاهش دهند؛ بنابراین اگر می‌خواهید در انتخاب مناسب‌ترین لامپ عملکرد خوبی داشته باشید، این مقاله را با همراهی چشمه نور الکتریک همراهی کنید.

انتخاب مناسب ترین لامپ از نوع گازی (با شدت بالا تخلیه)

معمولاً این دسته از لامپ‌ها متناسب با مصرف شهری هستند، لامپ‌هایی گازی یا لامپ‌های تخلیه با شدت بالا با توجه سیستم خاصی که دارند، تا مدت‌ها می‌توانند با کمترین مصرف انرژی کار کنند و نوردهی بالایی داشته باشند. مکانیزم استفاده شده در این گونه لامپ‌ها به صورت دو الکترود فلزی در فضای شیشه‌ای است و می‌تواند گازهای زنون نئون، آرگون، سدیم، متال هاید و جیوه را جداسازی کند. با عبور برق از این گازها، واکنش یونی اتفاق می‌افتد و یونیزه شدن گازها، باعث تولید نور می‌شود.

تمامی لامپ‌های بخار جیوه، متال هاید، نئون و سدیم از نوع لامپ‌های تخلیه با شدت بالا هستند که مورد استفاده در روشنایی‌های شهر قرار می‌گیرند.

انتخاب مناسب ترین نوع لامپ از نوع رشته ای

انتخاب-مناسب-ترین-نوع-لامپ-از-نوع-رشته-ایاز آنجایی که برای انتخاب مناسب‌ترین لامپ باید حداقل چند مدل از لامپ‌ها را بشناسید، در این بخش از مقاله به لامپ‌های استاندارد رشته‌ای اشاره کرده‌ایم لامپ‌های رشته‌ای در مدل‌ها بسیار متنوعی وارد بازار می‌شوند. مدل‌هایی که نوع، اندازه و میزان ولتاژ آن‌ها کاملاً با هم متفاوت است.

عملکرد لامپ‌های رشته‌ای بدین شکل است که برق از مسیر سیم‌های تنگستن در لامپ عبور می‌کند و نور و گرما تولید می‌کند. دمای این لامپ در زمان روشن شدن بسیار زیاد است، به طوری که 10 تا 25 درصد انرژی آن‌ها به روشنایی تعلق دارد، باقی انرژی آن باعث تولید گرما زیاد می‌شود.

تنها ایرادی که به این لامپ وارد می‌شود، میزان اتلاف انرژی است، اما طرح‌ها و مدل‌های متنوع آن توانسته محبوبیت زیادی را در بازار به‌دست آورد. طول عمر و ماندگاری لامپ‌های رشته‌ای از 700 تا 1000 ساعت است.

انتخاب مناسب‌ترین لامپ از نوع هالوژن

به لامپ‌هایی که در آن‌ها دو نوع گاز ید و برم استفاده شده باشد، لامپ‌های لوژن می‌گویند، لامپ‌های هالوژن از بهترین لامپ‌های رشته‌ای هستند که بدون گرمای زیاد می‌تواند نور مناسب محیط را تأمین کند. جالب است از بدانید که لامپ‌های هالوژنی جزء لامپ‌های بسیار کم مصرف هستند، میزان مصرف انرژی آن‌ها از لامپ‌های رشته‌ای نیز کمتر است.

البته در مقایسه با لامپ‌های LED و فلورسنت‌ها، مصرف بیشتری دارند. نور ملایم در لامپ‌های هالوژنی باعث زیبایی بخشیدن به محیط‌های مختلف می‌شود. این نوع لامپ‌ها با توجه به محدودیتی که در استفاده از آن‌ها وجود دارد، برای محیط‌های خاص استفاده می‌شوند.

لامپ‌های کم مصرف با عنوان فلورسنت

بیشترین موارد استفاده از این گونه لامپ‌ها در منازل و مجتمع‌های تجاری است. فلورسنت‌های در مقایسه با لامپ‌های رشته‌ای انرژی بسیار کمی مصرف می‌کنند. کیفیت نوربالا، طول عمر و مصرف کم انرژی از مهم‌ترین مزیت‌های فلورسنت‌ها هستند. البته میزان نوردهی آن نسبت به سایر لامپ‌ها کمی پایین است.

استفاده بیش از حد از لامپ‌های کم مصرف فلورسنت می‌تواند ناهنجاری‌های پوستی ایجاد کند. جیوه به عنوان یک ماده سرطان زا در این لامپ‌ها استفاده شده است و زمانی که این ماده با زخم‌های بدن برخورد کند، فرد را دچار مسمومیت می‌کند.

انتخاب مناسب ترین نوع لامپ از نوع LED برای افراد دوست دار محیط زیست

لامپ‌های ال ای دی می‌توانند بدون فیلترهای رنگی، نورهای رنگی تولید کنند. مهم‌ترین مزیت این لامپ‌ها طول عمر بالای آن‌ها است. این دسته از لامپ‌ها در مقایسه با لامپ‌های رشته‌ای از قدرت کمتری برخوردار هستند، اما مصرف انرژی بسیار کمتر دارند. طیف گسترده این لامپ‌ها باعث شده تا در بسیاری از مکان‌ها کاربرد داشته باشند. لامپ‌های ال ای دی در سه نوع DIP, SMD, COB تولید می‌شوند که هر کدام کاربردهای خاص خودشان را دارند.

معمولاً لامپ‌های DIP در چراغ‌های راهنمایی، لامپ‌های SMD در خانه‌ها و لامپ‌های COB در گوشی‌های هوشمند استفاده می‌شوند.

جمع بندی نهایی: راهنمای انتخاب مناسب‌ترین لامپ

در حال حاضر شما برای مصرف خانگی خود پنج گزینه برای انتخاب دارید. شما می‌توانید با توجه به ویژگی‌ها و مزایای هر کدام از این لامپ‌های مناسب‌ترین آن را برای خانه خود خریداری کنید. خرید تمامی این محصولات از شرکت چشمه نور الکتریک برای شما مقرون به صرفه خواهد بود.

احتمال می‌رود که در انتخاب مناسب‌ترین لامپ، به لامپ‌های ال ای دی توجه بیشتر داشته باشید. شما با پرداخت یک بار هزینه می‌توانید از فواید محصول مورد نظر لذت ببرید، بنابراین بهتر است که بهترین انتخاب را داشته باشید. شما می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را در مورد انتخاب مناسب‌ترین لامپ برای ما به اشتراک بگذارید.


You've just added this product to the cart:

fa_IRPersian
fa_IRPersian